В інтерв’ю для Aftermath Яніс Варуфакіс, колишній економіст Valve стверджує, що компанія ненавмисно створила прототип цифрового економічного пекла, в якому ми зараз змушені перебувати. Це пекло є темою його книги “Технофеодалізм: Що вбило капіталізм“, опублікованої раніше цього року, і це те, що він каже, що допоміг створити.
Як описує Варуфакіс, ми більше не живемо за капіталізму. Замість цього, він каже, що ми перебуваємо в епоху “технофеодалізму”, стану, який виник і витіснив капіталізм. Основною характеристикою цієї нової ери, за словами економіста, є алгоритмічні феодальні володіння, які маскуються під ринки, витягують ренту і диктують умови обміну, не виробляючи жодних товарів самостійно.
Варуфакіс каже, що під час роботи в Valve розробка компанії платформи, яка включала, структурувала і монетизувала обмін у спільноті, як торгівля капелюхами у Team Fortress 2, допомогла прокласти шлях для подальших цифрових феодальних володінь. Впровадження Valve своїх внутрішньоігрових магазинів та ринку Steam, за словами Варуфакіса, виникло з потреби збалансувати монетизацію зі страхом, що якщо компанія не створить власні системи для обміну між гравцями, вони “візьмуть це на себе, і тоді буде абсолютно неможливо регулювати”.
Варуфакіс визнав, що якщо Valve була частиною переходу до технофеодалізму, він також мав у цьому процесі свою роль. Як він сказав Aftermath, стратегії монетизації Valve були інформовані його роботою з вивчення економіки гравців та надання порад щодо управління їх стабільністю.
Мій основний проект полягав у вивченні економіки—визначенні її динаміки, визначенні того, що впливає на ціни, що впливає на розподіл доходів,
Варуфакіс каже, що Valve не хотіли створювати технофеодалізм, але системи, які Valve побудувала для управління обміном між гравцями, частково завдяки його аналізу, створили “новий механізм вилучення ренти”, що сприяло подальшому розширенню монетизації Steam і консолідації його контролю над ринком цифрових PC-ігор
Якими б не були початкові наміри, Valve “стала частиною проблеми,” сказав Варуфакіс
Так само, як усі брали участь наприкінці XVIII і на початку XIX століття у створенні капіталізму.